Kryteria rekrutacji

Kryteria naboru do klasy I

Kogo przyjmujemy?

• dzieci z rocznika 2010
  • dzieci z rocznika 2011 na wniosek rodzica (kształcenie przedszkolne lub opinia poradni psychologiczno – pedagogicznej)
  • dzieci z obwodu – do szkoły z urzędu
  • dzieci spoza obwodu – rekrutacja zgodna z kryteriami przyjętymi przez Radę Miasta Poznania

Kryteria

• zamieszkanie kandydata na terenie gminy (60 pkt.)
  • uczęszczanie przez kandydata w roku szkolnym poprzedzającym przyjęcie do przedszkola w danym zespole szkolnym, lub przedszkola mieszczącego się w tym samym budynku (15 pkt.)
  • rodzeństwo kandydata w roku szkolnym na który prowadzona jest rekrutacja, będzie uczęszczało do danej szkoły lub zespołu szkół, w którego skład wchodzi dana szkoła podstawowa (30 pkt.)
  • oboje rodziców lub opiekunów rozliczyło podatek dochodowy w Poznaniu. Dotyczy także rodziców samotnie wychowujących dzieci (80 pkt.)
  • kandydat pochodzi z rodziny wielodzietnej (10 pkt.)
  • wybór klasy integracyjnej (5 pkt.)
  • rodzeństwo kandydata, przyjęte jako dziecko z obwodu szkoły, będzie uczęszczało do danej szkoły o przyjęcie do której ubiega się kandydat (30 pkt.) *

* kryterium wynikające ze zmian w obwodach, wprowadzonych w wyniku reformy oświaty. Fakt posiadania rodzeństwa w danej szkole będzie punktowany pomimo tego, iż w efekcie zmian granic obwodów szkoła ta przestała być szkołą obwodową dla kandydata.