Pracownia  artystyczna

Czyli łącznik między ciałem a umysłem

Pracownia artystyczna powstała w 2019r. Naszym zamysłem było stworzenie miejsca, w  którym dzieci mogą  połączyć dobrą zabawę ze sztuką i rozwojem. Pracownicy szkoły pomalowali wesoło salę i tworzyli pierwsze kolorowe dekoracje.

Zajęcia ruszyły. Uczniowie siedzą w sali przy dużych stołach, dzięki czemu mają możliwość uczyć i inspirować się od siebie nawzajem. Na sznurkach, szafach, sztalugach, ścianach i korytarzu wiszą prace stworzone przez dzieci. To bardzo je cieszy, gdyż ich dzieła są wyróżnione oraz wyeksponowane. Malowanie farbami zajmuje sporo czasu. Uczniowie nie muszą się tym jednak stresować. Ich prace ezpiecznie czekają na parapetach, schnąc do następnych zajęć i nikomu nie zawadzając.

W październiku ruszyły  warsztaty – „Artystyczne poniedziałki”, które odbyły się dzięki współpracy z Wielkopolską Radą Koordynacji Pozarządowych w ramach prowadzonego projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych. Projekt został dofinansowany przez Miasto Poznań.

Szkoła miała możliwość zakupienia wielu materiałów plastycznych i w ten sposób dzieci cieszyły się sztuką zupełnie za darmo. Malowały, wyrabiały mini rzeźby z masy solnej, wycinały i  ozdabiały stworki z filcu, tworzyły prace z plasteliny, uczyły się podstaw scrapbookingu. Przede wszystkim jednak na skutek tego, dzieci miały i mają nadal możliwość wyrażać myśli, uczucia i emocje przelewając  je na kartki, płótno czy rzeźbę.

To właśnie dzięki plastyce oraz muzyce możemy rozwijać swoje umiejętności, talenty oraz wrażliwość ,natomiast dzięki technice rozwijamy się manualnie. Uczniowie rozwijają się działając odtwórczo (śpiewając, tańcząc czy poznając wiersze) oraz twórczo gdy tworzą własne dzieła plastyczne. Przede wszystkim uczą się, iż sztuka to super zabawa.

>>GALERIA<<