ul. Promyk 4,
60-393 Poznań

+48 61 861 81 76
sekretariat@sp91.pl

Kategoria:

Świąteczne lekcje na języku anielskim

Nasza szkoła, a dokładnie uczniowie klasy VII biorą udział w wymianie językowej ze szkołą w Niemczech- Grundschule Rackwitz, niedalesko Lipska.

Sam projekt potrwa cały rok szkolny, a zaplanowane aktywności będą rozłożone na kilka miesięcy.
Do tej pory udało nam się nawiązać pierwszy kontakt za pomocą wideokonferencji przez Skype.

www.dropbox.com/s/xq30n9ovjrqg3f7/Erasmus%20Skype.mp4?dl=0

Aktualnie uczniowie klasy VII przygotowują krótki film z życzeniami świątecznymi dla uczniów z Lipska. W planach jest jeszcze zapoznanie  się z systemem edukacyjnym w Niemczech i Polsce, a także wirtualne poznanie miast partnerskich.
Projekt zakończy się wymianą listowną. Sam projekt z pewnością przyczyni się do rozwoju umiejętności językowych uczniów, rozwinie wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego i zwiększy motywację i chęć do nauki języka obcego.

 

Zakończył się konkurs Mikołajkowy,  Gratulujemy uczestnikom

Oto wyróżnione zdjęcia i film

 

W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas czwartych przgotowali prezentacje pt. "My Room", w której zaprezentowali swoje umiejętności językowe i umiejetnośc tworzenia prezentacji. 

MY ROOM 1

MY ROOM 2

MY ROOM 3

 

Wymiana językowa

Grupa pani Mikulak (klasa 7) rozpoczęła dzisiaj wymianę międzyszkolną z uczniami z niemieckiej Szkoły Podstawowej w Rackwitz (koło Lipska). Jesteśmy po pierwszej lekcji przeprowadzonej przez Skype. Było dużo radości, nowych słów. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności językowe.  

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
Kategoria:

Konkurs - „Ferie w obiektywie”

Pierwszy tydzień już za nami, ale ferie się jeszcze nie kończą. Dlatego, postanowiliśmy przeprowadził konkurs fotograficzny w klasach 1-3 . Wybrane zdjęcie, wykonane samodzielnie, przedstawiające ulubiony lub najpiękniejszy moment ferii możecie przesyłać do p. Julii Łuckiej do 25.01. Pokażcie nam jak spędziliście ten czas.

Na poziomie klas drugich odbył się FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK online. Zapraszamy do obejrzenia wspaniałych występów uczniów klas: 2a, 2b i 2c. Życzymy przyjemnych wrażeń. A uczestnikom i ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i piękne przygotowanie.

 view.genial.ly/5fdd201b00fb560d03512a30/vertical-infographic-list-festiwal-koled-i-pastoralek-2a-2b-2c

Na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 3a i 3b poznawali tradycje i słownictwo świąteczne i w ramach lekcji stworzyli Santa Claus, w grze Roll a Santa.

 

Na języku angielskim było bardzo świątecznie