Kategoria:

Świąteczne lekcje na języku anielskim

Nasza szkoła, a dokładnie uczniowie klasy VII biorą udział w wymianie językowej ze szkołą w Niemczech- Grundschule Rackwitz, niedalesko Lipska.

Sam projekt potrwa cały rok szkolny, a zaplanowane aktywności będą rozłożone na kilka miesięcy.
Do tej pory udało nam się nawiązać pierwszy kontakt za pomocą wideokonferencji przez Skype.

www.dropbox.com/s/xq30n9ovjrqg3f7/Erasmus%20Skype.mp4?dl=0

Aktualnie uczniowie klasy VII przygotowują krótki film z życzeniami świątecznymi dla uczniów z Lipska. W planach jest jeszcze zapoznanie  się z systemem edukacyjnym w Niemczech i Polsce, a także wirtualne poznanie miast partnerskich.
Projekt zakończy się wymianą listowną. Sam projekt z pewnością przyczyni się do rozwoju umiejętności językowych uczniów, rozwinie wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego i zwiększy motywację i chęć do nauki języka obcego.

Zakończył się konkurs Mikołajkowy,  Gratulujemy uczestnikom

Oto wyróżnione zdjęcia i film

W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas czwartych przgotowali prezentacje pt. "My Room", w której zaprezentowali swoje umiejętności językowe i umiejetnośc tworzenia prezentacji.

MY ROOM 1

MY ROOM 2

MY ROOM 3

Wymiana językowa

Grupa pani Mikulak (klasa 7) rozpoczęła dzisiaj wymianę międzyszkolną z uczniami z niemieckiej Szkoły Podstawowej w Rackwitz (koło Lipska). Jesteśmy po pierwszej lekcji przeprowadzonej przez Skype. Było dużo radości, nowych słów. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności językowe.