Mini targi edukacyjne w Gimnazjum 56

Drukuj PDF

Szkolny Ośrodek Kariery jak również realizacja przez nauczycieli Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego (WSDZ) w naszym gimnazjum -  służy uczniom pomocą w kształtowaniu umiejętności, które w przyszłości umożliwią im pełnienie aktywnej roli w życiu społecznym i pozwolą  na dostosowanie się do zmieniającej się struktury rynku pracy.

To właśnie na etapie gimnazjum młodzież dokonuje wyboru zawodu i ścieżek kształcenia, tutaj planuje swoją przyszłą karierę. Ważnym problemem jest więc, aby ten wybór przebiegał w sposób prawidłowy, w której ryzyko popełnienia błędu jest najmniejsze. Ryzyko sytuacji decyzyjnej gimnazjalisty zależy przede wszystkim od posiadanych informacji o sobie samym, rynku pracy, systemie kształcenia i własnej aktywności.

Więcej…
 

Dzień Wiosny 2015 i zaćmienie Słońca

Drukuj PDF

20 marca w naszej szkole odbył się happening wiosenny, w którym obserwować mogliśmy m.in. akcję odbicia przez grupę antyterrorystyczną przetrzymywanej przez terrorystów WIOSNY. Dzięki udanej akcji, wiosna zagościła u nas na dobre :)) Panowie - świetna akcja! Gratulacje dla całego zespołu, który pod kierownictwem p. Ciszak przygotował happening.

Poza tym z wielką uwagą i ciekawością obserwowaliśmy zjawisko zaćmienia Słońca.

Zapraszamy do >>> GALERII ZDJĘĆ <<<

 

Obchody Dnia Świętego Patryka

Drukuj PDF

Aby przybliżyć uczniom wiedzę o Irlandii (zgodnie z podstawą programową) zespół nauczycieli języków obcych zorganizował obchody Dnia świętego Patryka. 16 marca odbyły się warsztaty taneczne z p. Ireną Kolanowską, a już tydzień wcześniej klasy rozpoczęły prace nad przygotowaniem symboli związanych z Irlandią.

Więcej…
 

Drzwi Otwarte 2015

Drukuj PDF

19 marca 2015 odbyły się w naszym Gimnazjum "Drzwi Otwarte". Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie! :) Z nadzieją, do zobaczenia w murach naszej szkoły we wrześniu 2015...

Zapraszamy do >>> galerii zdjęć <<< z tego spotkania.

 

MAMY LAUREATKĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

Drukuj PDF

Z dumą i radością informujemy, że uczennica klasy III3 AGATA WYTRZYSZCZAK uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Uczennicę przygotowywała pani Anna Kaczyńska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Marcowe warsztaty dziennikarskie

Drukuj PDF

Warsztaty telewizyjne, to cykl zajęć prowadzonych raz w miesiącu przez studentów UAM w Poznaniu, których uczestnikami są uczniowie klasy I1 - dziennikarskiej. Podczas marcowego spotkania sala lekcyjna w naszym gimnazjum zamieniła się w studio telewizyjne, w którym uczniowie nagrywali szkolne wydanie Rozmów w Toku. Oprócz tego dziewczęta wystąpiły z gracją przed kamerą w roli prezenterek pogody. Następczynie Jarosława Kreta, znanego prezentera telewizyjnego, dzielnie walczyły z wichurami i chmurami na mapie pogody, dodając swój własny komentarz do prezentowanego materiału. Radość i pozytywna energia emanowała od uczestniczek warsztatów. Z niecierpliwością czekamy na materiał z tych zajęć opracowany przez studentów, który będziemy mogli obejrzeć na kwietniowych zajęciach, przedyskutować wady i zalety wszystkich wystąpień i ocenić pracę operatorów kamer.

 

Strona 1 z 30

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
You are here:   Home