Z wizytą w drukarni w ramach OTK

Drukuj PDF

Dnia 24 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery klasa 1.1 wraz z wychowawcą p. W.Mikulak i oraz  p. K. Banach uczestniczyły w wyjściu do drukarni. Miejsce jest klasie bliskie ze względu na profil dziennikarski.

Uczniowie dowiedzieli się, jak przebiega rekrutacja pracowników w małej firmie, co kryje się pod hasłem atrakcyjny pracownik, a także w jaki sposób drukarnia pozyskuje nowe zlecenia.

Więcej…
 

Warsztaty językowo-kulturowe z woluntariuszami z AISEC

Drukuj PDF

W październiku rozpoczęliśmy pracę w ramach projektu Erasmusplus. Pierwszym działaniem było przeprowadzenie w naszej szkole warsztatów językowo-kulturowych przez woluntariuszy z  największej organizacji studenckiej na świecie- AISEC.

Więcej…
 

10 lat Szkolnego Koła "Caritas"

Drukuj PDF

W tym roku Szkolne Koło Caritas działające w naszym Gimnazjum obchodzi 10 lat swojego istnienia. Z tej okazji wydany został m.in. specjalny numer Gazetki szkolnej MARGINES opisujący działalność Koła.

>>> ZAPRASZAMY DO LEKTURY <<<

 

Erasmusplus - Partnerstwa Strategiczne na rzecz edukacji szkolnej - współpraca szkół

Drukuj PDF

Pod koniec września otrzymaliśmy informację, że wniosek na projekt językowy 'A Good Command of English as a Modern Lingua Franca: Our Gateway to Future Professional Careers' złożony w polskiej Narodowej Agencji programu Erasmusplus został zaakceptowany do realizacji i 30 uczniów z naszego gimnazjum weźmie udział w projekcie językowym związanym z wymianą ze szkołą francuską -College Saint Joseph z Challans.

Wniosek  otrzymał  95,5 /100 punktów!

 

Pierwsze reportaże II klasy dziennikarskiej...

Drukuj PDF

Jak dobrze wiecie, od roku szkolnego 2014/2015 działa w naszej szkole druga w historii klasa dziennikarska. Klasa wydała już swój pierwszy numer gazetki szkolnej MARGINES (zapraszamy do zapoznania się z wydaniem).

Tym razem przedstawiamy Wam pierwsze próby uczniów klasy dziennikarskiej: reportaże z tygodnia klas I.

Więcej…
 

Dzień Tabliczki Mnożenia 2014

Drukuj PDF

Dnia 29.09.2014 w Gimnazjum nr 56 w Poznaniu odbył się IV Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy III-4 egzaminowali pozostałych gimnazjalistów ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczeń, który odpowiedział bez błędu na 5 wylosowanych zadań otrzymywał zachętkę, którą może wymienić na plus z aktywności u swojego nauczyciela matematyki. W akcji wzięło udział 18 egzaminatorów, ok. 50 uczniów klas pierwszych, 55 uczniów klas drugich i 60 uczniów klas trzecich. Wszyscy nauczyciele, którzy poddali się próbie znajomości tabliczki mnożenia przeszli ją pozytywnie.

 

Więcej…
 

Strona 1 z 22

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
You are here:   Home