Pierwsze reportaże II klasy dziennikarskiej...

Drukuj PDF

Jak dobrze wiecie, od roku szkolnego 2014/2015 działa w naszej szkole druga w historii klasa dziennikarska. Klasa wydała już swój pierwszy numer gazetki szkolnej MARGINES (zapraszamy do zapoznania się z wydaniem).

Tym razem przedstawiamy Wam pierwsze próby uczniów klasy dziennikarskiej: reportaże z tygodnia klas I.

Więcej…
 

Dzień Tabliczki Mnożenia 2014

Drukuj PDF

Dnia 29.09.2014 w Gimnazjum nr 56 w Poznaniu odbył się IV Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy III-4 egzaminowali pozostałych gimnazjalistów ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczeń, który odpowiedział bez błędu na 5 wylosowanych zadań otrzymywał zachętkę, którą może wymienić na plus z aktywności u swojego nauczyciela matematyki. W akcji wzięło udział 18 egzaminatorów, ok. 50 uczniów klas pierwszych, 55 uczniów klas drugich i 60 uczniów klas trzecich. Wszyscy nauczyciele, którzy poddali się próbie znajomości tabliczki mnożenia przeszli ją pozytywnie.

 

Więcej…
 

Warsztaty językowo-kulturowe z woluntariuszami z AISEC

Drukuj PDF

W październiku rozpoczęliśmy pracę w ramach projektu Erasmusplus. Pierwszym działaniem było przeprowadzenie w naszej szkole warsztatów językowo-kulturowych przez woluntariuszy z  największej organizacji studenckiej na świecie- AISEC.

Więcej…
 

Warsztaty meteorytowe

Drukuj PDF

22 września 2014r. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty przyrodnicze. Poświęcone zostały one w całości meteorytom.  W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: II1 i II3.  Część wstępna miała charakter wykładu na temat "przybyszów z Kosmosu" na Ziemi, w tym również w Poznaniu. Uczniowie dowiedzieli się co to są aerolity, meteoroidy, czy bolidy,  ile waży największy meteoryt  na świecie oraz  gdzie i jak duży jest największy tego typu krater. Kiedy i skąd wzięły się meteoryty w Poznaniu. Jakiego typu okazem jest Meteoryt Morasko, ile waży i co sadzą naukowcy o jego pozaziemskim pochodzeniu.

Więcej…
 

Erasmusplus - Partnerstwa Strategiczne na rzecz edukacji szkolnej - współpraca szkół

Drukuj PDF

Pod koniec września otrzymaliśmy informację, że wniosek na projekt językowy 'A Good Command of English as a Modern Lingua Franca: Our Gateway to Future Professional Careers' złożony w polskiej Narodowej Agencji programu Erasmusplus został zaakceptowany do realizacji i 30 uczniów z naszego gimnazjum weźmie udział w projekcie językowym związanym z wymianą ze szkołą francuską -College Saint Joseph z Challans.

Wniosek  otrzymał  95,5 /100 punktów!

 

Tydzień integracji klas I - podsumowanie

Drukuj PDF

W ostatnim tygodniu września, uczniowie klas I naszego Gimnazjum mieli okazję do lepszego poznania się w ramach Tygodnia Integracji. Tydzień ten obejmował takie wydarzenia jak:

  • Wyprawa do Traperskiej Osady
  • Wycieczka śladami Józefa Wybickiego
  • Dzień Gimnazjalisty
  • Dzień Patrona Szkoły

 

Więcej…
 

Strona 1 z 22

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
You are here:   Home