Wycieczka do Warszawy

Drukuj PDF

Uczniowie naszego Gimnazjum mieli możliwość uczestniczyć 10 kwietnia 2015 r. w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówki, Zamku Królewskiego i Krakowskiego Przedmieścia. Czas przeznaczony na wycieczkę był spędzony efektywnie, bowiem poza wiadomościami dotyczącymi historii naszego państwa, mogliśmy spędzić miło czas, integrując się w zespole szkolnym.

Więcej…
 

Medal za wybitne zasługi dla archidiecezji poznańskiej dla s. Faustyny

Drukuj PDF

Caritas Archidiecezji Poznańskiej, obchodząca w tym roku swoje 25-lecie, zorganizowała VII Galę Banku Miłosierdzia w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu. W tym roku podczas uroczystości abp Stanisław Gądecki uhonorował osoby zaangażowane w pracę Caritas medalami "Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis" - za wybitne zasługi dla archidiecezji poznańskiej. Wśród nagrodzonych znalazła się

siostra Faustyna Hipnarowicz

- katechetka naszego Gimnazjum. Cieszymy się, że Kościół poznański docenił zaangażowanie Siostry w krzewienie kultury Miłosierdzia i formację w duchu Caritas całych zastępów młodego pokolenia, którzy od ponad 10 lat działają w Szkolnym Kole Caritas.

G R A T U L U J E M Y !!!

Więcej…
 

Nauczyciele Gimnazjum 56 najlepsi w III Mistrzostwach Poznania w piłce siatkowej

Drukuj PDF

W  dniach 16-18 kwietnia rozegrana została trzecia już edycja turnieju siatkarskiego dla nauczycieli. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów z całego Poznania. Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, a każda drużyna rozegrała 6 spotkań. W tym roku na naszą szkołę nie było mocnych - 6 meczów - 6 zwycięstw i bezapelacyjnie I miejsce w całym turnieju !!!

Więcej…
 

Projekt "Skowronki"

Drukuj PDF

Marzeniem SKOWRONKÓW jest zaśpiewać na najbardziej prestiżowej scenie muzycznej świata - Carnegie Hall w Nowym Jorku. Ich występ będzie pierwszym w historii Carnegie występem polskiego chóru żeńskiego. To ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Przed nimi były tam tylko dwa chóry polskie, oba męskie i oba też z Poznania - czas zatem na dziewczęta!

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym projektem:

http://polakpotrafi.pl/projekt/skowronki

https://www.facebook.com/chorskowronki

 

Kwietniowe warsztaty dziennikarskie

Drukuj PDF

Podczas kwietniowych warsztatów uczestnicy zajęć dziennikarskich, uczniowie kl. I1 wraz z opiekunami i studentami Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu, przystąpili do realizacji kolejnego zadania z zamiarem przeprowadzenia sondy dziennikarskiej. Postanowili zapytać mieszkańców osiedla, co sądzą gimnazjalistach i życiu w sąsiedztwie gimnazjum i szkoły podstawowej. Pełni zapału przystąpili do... poszukiwania osób, które zechciałyby poświęcić im trochę czasu i wystąpić przed kamerą. Okazało się to o wiele trudniejsze niż przeprowadzenie samej rozmowy. Cierpliwość w końcu została nagrodzona i udało się nagrać materiał. Młodzi dziennikarze spotkali się z życzliwością swoich respondentów, przekonali się również, że krótki materiał prezentowany w telewizji to efekt pracy zespołowej. Wiedzą też, że reporterem nie może być człowiek, który nie lubi ludzi i nie umie z nimi rozmawiać. Po tym doświadczeniu czas na kolejne dziennikarskie wyzwania.

 

Oferta zajęć artystycznych pt."Zróbmy teatr".

Drukuj PDF

Zapraszamy Was do wspólnej pracy i artystycznej zabawy, a w niej:

1. Zrób minę, czyli mowa ciała i jego ekspresja.

2. Zostań mimem.

3. "Daj głos", czyli ćwiczenia doskonalące dykcję.

4. Gimnazjalista na scenie - tworzenie scenariuszy scenek i ich realizacja.

5. "Most nad przepaścią" - ćwiczenia teatralne uwalniające emocje.

6. Lalka, marionetka, pacynka, rekwizyt - w teatrze lalek.

7. Maska, chiton, koturn, peruka, czyli być aktorem w teatrze antycznym.

Do udziału w artystycznych działaniach zaprasza Danuta Ciszak.

Więcej…
 

Strona 1 z 32

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
You are here:   Home