Warsztaty dziennikarskie

Drukuj PDF

W październiku i listopadzie odbyły się pierwsze warsztaty dziennikarskie prowadzone przez studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestnicy zajęć, uczniowie klasy dziennikarskiej, poznali budowę newsa telewizyjnego, dowiedzieli się z jakich części składa się news i jak powinien być zbudowany.

 

Więcej…
 

Uroczysty apel szkolny z okazji Święta Niepodległości

Drukuj PDF

W środę, 12 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości.

Zapraszamy do >>> galerii zdjęć <<<.

 

Dotknięcie kosmosu, czyli warsztaty meteorytowe II

Drukuj PDF

12 listopada 2014r. odbyła się II część warsztatów przyrodniczych poświęcona meteorytom. Wzięła w nich udział klasa II3 z Panią Urszulą Kotus i Panią Beata Konstańczak. Warsztaty odbyły się w szczególnym miejscu, a mianowicie na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.  Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji zorganizowanej z okazji 100-lecia znalezienia pierwszego meteorytu we wsi Morasko.

 

Więcej…
 

DZIEŃ PAMIĘCI - REMEMBRANCE DAY. Czerwone maki na Cytadeli oraz pod obeliskiem żołnierzy francuskich

Drukuj PDF

11 listopada 2014 roku podobnie jak w poprzednich latach,  uczniowie Gimnazjum nr 56 wzięli  udział w uroczystych obchodach Dnia Pamięci na Cmentarzu Garnizonowym Wspólnoty Wojsk Brytyjskich na Poznańskiej Cytadeli.

Podczas tej uroczystości wspominaliśmy wszystkich żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej oraz Polskich Sił Zbrojnych,  którzy wspólnie walczyli i oddali życie w czasie I i II Wojny Światowej.

Więcej…
 

Wieczornica listopadowa dla społeczności Grunwaldu

Drukuj PDF

Uczniowie Gimnazjum 56 pod opieką s. Faustyny Hipnarowicz przedstawili społeczności lokalnej uroczystą Wieczornicę Listopadową poświęconą poległym bohaterom Ojczyzny. Spotkanie odbyło się w kościele św. Jerzego.

Więcej…
 

O klasach I w Radiu Merkury

Drukuj PDF

W czwartek 13 listopada, gościło w naszej szkole Radio Merkury. Wywiadu dla radia udzieliła p. Weronika Mikulak, nauczyciel j. niemieckiego. Rozmowa dotyczyła integracji klas I, bezpieczeństwa. Materiał (wyemitowany w audycji "Buda z klasą") załączamy poniżej.

Pobierz Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

 

Strona 1 z 24

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
You are here:   Home