Aktualności SU

Opiekunowie:

• P. Łukasz Grabowski
  • P. Weronika Mikulak

Sposoby rozgłaszania wydarzeń oraz komunikacji:

Uczniowie byli na bieżąco informowani o nadchodzących wydarzeniach przez szkolny radiowęzeł. Organizowane były spotkania trójek klasowych z przewodniczącą szkoły. Samorząd uczniowski spotykał się w poniedziałki na dużej przerwie.

Semestr I

1. Wybranie prze społeczność szkolną przewodniczącej Wiktorii Rucińskiej oraz dwóch zastępców : Marty Szmaro i Magdaleny Kotus.

2.Organizacja Dnia nauczyciela. Przedstawienie, nagrody w 7 kategoriach oraz poczęstunek.

3. Akcja przypominająca o zmianie czasu z letniego na zimowy.

4.Dzień spódnicy i krawata. Uczniowie, którzy w tym dniu posiadali na sobie części garderoby, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianych kartkówek.

5.Organizacja Halloween. Dwa konkursy (przebranie oraz wycinanie dyń). Zabawy na przerwach w sklepiku szkolnym.

6.Konkurs na największą liczbę kotylionów w klasach. (11 listopada)

7.Wróżby andrzejkowe na przerwach.

8.Akcja "czapki mikołajkowe". Uczniowie posiadający czapki Mikołaja byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

9.Zbiórka kartek świątecznych dla chorej Natalii.

Semestr II

10. Od stycznia został wprowadzony comiesięczny konkurs na klasę miesiąca. Uczniowie w każdym miesiącu mieli do wykonania inne zadanie (plakat, wiersz itp.), a samorząd uczniowski wybierał zwycięzcę.

11.Poczta walentynkowa.

12.Konkurs na najsympatyczniejsza dziewczynę w szkolę i klasie.

13.Wybory "Młodzi głosują", które przeprowadził samorząd uczniowski.

14.Przypomnienie o Dniu Matki

15.Nagrody Samorządu Uczniowskiego dla najlepszych uczniów w szkole.

16.Pomoc przy Drzwiach Otwartych szkoły.

17.Wytypowanie trójki uczniów, która przejmie obowiązki SU do kolejnych wyborów.

Samorząd Uczniowski zbierał na początku roku szkolnego od każdego ucznia 1zł. Pieniądze te były przeznaczone na nagrody w konkursach oraz dekoracje. Cała kwota została wydana.

Wszystkie powyższe akcje były konsultowane na bieżąco z opiekunami oraz dyrekcją. Uczniowie chętnie brali udział w pomysłach zaproponowanych przez Samorząd Uczniowski. Mieli też szanse zaproponować własne akcje.

Opracowała: Magdalena Kotus

Marzec 2016

Konkurs "Best girl and boy"
Konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka w szkole - uczniowie mieli możliwość wybrania najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka z okazji dnia kobiet i mężczyzn.

Wyniki:
Najsympatyczniejszy chłopak: Michał Kasprzak - klasa III 3
Najsympatyczniejszy dziewczyna: Agnieszka Błaszak - klasa II 1

Luty 2016

"Walentynki"

Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Walentynki zostały wręczone przez uczniów przebranych za kupidynów. Na dużej przerwie uczniowie w czerwonych i różnych strojach ustawiło się w serce. Poza tym uczniowie obklejali się nawzajem serduszkami.

Styczeń 2016

"Miesiąc filmowy"
Samorząd Uczniowski ogłosił styczeń miesiącem filmowym. Uczniowie mieli nakręcić film na temat ferii. Wpłynęło kilka prac z różnych klas. Wszyscy bardzo się starali, a wygrani otrzymali słodki upominek oraz dyplomy.

Wyróżnieni:
Iza Danielewska - klasa II 1
Nadia Dudkiewicz - klasa II 1
Marta Winkler - klasa II 1

Grudzień 2016

Konkurs: "Zimowy wystrój klas"
Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najlepszy zimowy wystrój sal. Oceniał on kreatywność, wykonanie oraz pomysł klasy. Był on bardzo udany, ponieważ każda klasa z zaangażowaniem przystroiła sale.

Wygrała klasa II 1

Listopad 2016

"Kotylion"

Konkurs za największą liczbę kotylionów w klasie - z okazji Święta Niepodległości, Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować konkurs na największą ilość kotylionów w każdej klasie. Uczniowie na zajęciach artystycznych wykonywali kotyliony w barwach narodowych, dzięki czemu bardzo wielu uczniów przyszło z patriotycznym akcentem na koszulach.

Wygrała klasa II 3

"Apel z okazji 11 listopada"
Wybrani uczniowie z całej szkoły zorganizowali przedstawienie, które opowiadało o Polakach, którzy walczyli o niepodległość Polski w przeszłości. Odbyło się bardzo uroczyście. Zostało zaczęte od śpiewaniu hymnu państwowego, a zakończyło przemową dyrektora o patriotyzmie wśród Polaków w obecnych czasach.

Październik 2016

"Dzień spódnicy"
Tego dnia został ogłoszony konkurs. Polegał on na tym, aby dziewczyny założyły spódniczki. Klasa która miała ich najwięcej wygrywała.

Wygrała klasa III 3

"Halloween"
Konkurs na najlepszy Halloweenowy wystrój sal oraz najlepsze przebranie - tego dnia uczniowie chętnie przyszli w różnych, oryginalnych przebraniach i z tego powodu zostali nagrodzeni.

Wyniki:
Marianna Krajewska -  klasa II 1
Agnieszka Błaszak - klasa II 1

"Akcja makulatura"
Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę makulatury, w której uczniowie wszystkich klas przynosili makulaturę.

"Dzień Nauczyciela"
Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował dla nauczycieli poczęstunek, przedstawienie związane z tym dniem oraz zostały przyznane nagrody dla nauczycieli w różnych kategoriach, których wybierali uczniowie.

You are here:   Home