E-klasa 2010

Od września 2010 roku Gimnazjum nr 56 w Poznaniu otworzyło pierwszą w Poznaniu i Wielkopolsce e-klasę.

Jest to innowacyjny projekt nauczania wspomaganego w dużym stopniu nowoczesnymi technikami i środkami audiowizualnymi.

Nauka w tej  „e-klasie” wspomagana będzie pracą na osobistych komputerach na wszystkich przedmiotach. Zeszyty i podręczniki będą nadal wykorzystywane w pracy z uczniami (nie zostaną zastąpione w 100% laptopami).

W środkach masowego przekazu pojawiła się informacja błędnie sugerująca odejście w tej klasie od zeszytów, długopisów i podręczników. Jest to przekłamanie i złe zrozumienie sensu oraz celowości tworzenia przez naszą szkołę takiej klasy.

Zastosowanie środków  technologii informacyjnej korzystnie wpłynie na pobudzenie wielu rodzajów zmysłów i uruchomi wielokanałowy przekaz treści co korzystnie wpłynie na wzrost efektywności kształcenia i osiągnięcia sukcesu edukacyjnego. Uczniowie do tej klasy muszą posiadać umiejętność obsługi komputera.

Informacje o e-klasie pojawiły się w środkach masowego przekazu, m.in:

Pobierz Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Poniżej prezentujemy fragment serwisu informacyjnego dot. tworzenej e-klasy (w serwisie informacja dot. całkowitego wyeliminowania zeszytów itd. jest błędna) wyemitowanego dnia 8 lutego 2010 w Pulsie Dnia - programie informacyjnym Telewizji WTK. Pełny serwis dostępny jest na stronie www.wtk.pl

Przyćmienie Pobierz Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

19 Października 2018