Projekty Erasmus+ w szkole

1. W ramach programu Erasmusplus - Partnerstwa Strategiczne - współpraca szkół na rzecz edukacji szkolnej nasze gimnazjum bierze udział w 2 projektach.

A) Od września 2014 do czerwca 2016 realizujemy 2 letni językowy projekt związany z wymianą, w którym bierze udział 30 uczniów z naszej szkoły:

A Good Command of English as a Modern Lingua Franca: Our Gateway to Future Professional Careers.

Dobra znajomość Języka Angielskiego - Współczesnego Lingua Franca: Naszą Przepustką do Przyszłych Karier Zawodowych

Szkoły partnerskie:

• College Saint Joseph w Challans, Francja
  • Gimnazjum 56 w Poznaniu, Polska

Warsztaty Językowe z woluntariuszami z AIESEC, w których wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Spotkanie z nauczycielami z Francji w ramach Transnational Meeting

Wizyty w Zespołach Szkół Technicznych.

Warsztaty z doradcą zawodowym.

Praca na platformie TwinSpace z uczniami z partnerskiej szkoły z Francji.

Praca w zespołach Polsko-Francuskich na Google Drive.

Warsztaty językowe oraz szkolenia z zakresu technologii informacyjnych.

Czerwiec 2015 - wizyta uczniów z Francji w Polsce

Maj 2016 - wizyta uczniów z naszej szkoły we Francji

(koordynator: Krystyna Matuszewska + team - Monika Matuszak, Grażyna Mierkiewicz, Krzysztof Winnicki)

B) Od września 2014 do czerwca 2017 realizujemy 3 letni projekt:

Art at all European Levels

Związany z wymianą ze szkołami partnerskimi z

• Belgii
  • Finlandii
  • Węgier
  • Grecji
  • Turcji
  • Litwy