ul. Promyk 4,
60-393 Poznań

+48 61 861 81 76
sekretariat@sp91.pl

Odsłony: 5175

8 maja

Serdecznie dziękuję za życzenia i piękne laurki otrzymane od CZYTELNIKÓW z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 kwietnia 

 

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszam młodszych czytelników  do  spróbowania swoich sił w quizie  o postaciach literackich z książek dziecięcych ->  

Starszych czytelników zapraszam do wirtualnego escape roomu, który pomoże Wam też sprawdzić, co wiecie o prawach autorskich:

 

1 kwietnia

 

 

18 stycznia

18 stycznia 1882 roku w Londynie urodził się Alan Alexander Milne, pisarz angielski, który niezwykłą popularność zdobył książkami dla dzieci: Kubuś Puchatek (1926, wyd. pol. 1938) i Chatka Puchatka (1928, wyd. pol. 1938). Czy wiecie, że na pierwsze urodziny swojego syna podarował mu pluszowego misia, kupionego w sklepie Harrodsa. To ten właśnie miś był pierwowzorem Kubusia Puchatka:

Wszystkich miłośników przygód małego misia zapraszam do KUBUSIOWEGO POKOJU ZABAWEK przygotowanego przez panią Ewę Tarapatę. Zapraszam też do biblioteki wszystkich, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół :)

 

23 grudnia

życzenia świąteczne

Wszystkim, którzy kochają książki, wszystkim, którzy tęsknią za ciepłem i atmosferą biblioteki szkolnej, życzę zaczytanych świąt Bożego Narodzenia, pomyślności w Nowym Roku oraz rychłego powrotu do ulubionego miejsca w szkole! 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o świętach Bożego Narodzenia to ten kod zaprowadzi Was na wirtualną tablicę z informacjami i zabawami świątecznymi:

 

 

6 grudnia 2020 r.

Mikołajki  to zeświedczona nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia w katolicyźmie i prawosławiu ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry.  

Jeżeli chcecie dowiedzieć się dlaczego właśnie Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty kliknijcie -> 

Ale jeżeli klikniecie galupującego Mikołaja, to może pomożecie'uratować Mikołajki'->

 

1 grudnia 2020 r. 

Kochani Czytelnicy!

Grudzień przed nami, dlatego chciałam zaprosić Was do zabawy z Interaktywnym Czytelniczym Kalendarzem Adwentowym, który przygotowała koleżanka Bibliotekarka z Borowa.

Codziennie po godzinie 5 rano odsłoni Wam się nowe okienko z zadaniem.

Żeby zobaczyć zadanie należy kliknąć w obrazek odszukać odpowiednią datę...

 

25 listopada 2020 r. 

 

 Z okazji Międzynarodowego Dnia Misia

zapraszamy naszych czytelników do sprawdzenia

jak dobrze znają i pamiętają słynne misie z bajek:

MISIOWY TELETURNIEJ

>>>GALERIA<<<

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
Kategoria: