Odsłony: 2432

W ramach projektu międzyprzedmiotowego na lekcjach j. angielskiego i informatyki dzieci z kl 6a wykonały prace pt "Moje zwierzę".
Oto niektóre z nich:

Wyniki konkursu  “Walory turystyczne Europy i Polski” dla klasy VI i VII

klasa VI

I miejsce Majcher Weronika

II miejsce  Kishak Milana

III miejsce Migdalski Adrian

III miejsce Konieczny Oskar

Klasa VII

I miejsce  Wiśniewska Adrianna

II miejsce Kossel Katarzyna

II miejsce Pilarczyk Joanna

Gratulujemy !!!

W naszej szkole w dniach 12.04- 16.04.2021 odbywał się  projekt „Tydzień książki”. W ramach projektu uczniowie klas 4-7 :

Działania na języku polskim i informatyce w klasie 4:

• zapoznano uczniów z historią pisma oraz ze sposobami wydawania książki (prezentacja),
  • odbyto dyskusję na temat książek wydawanych tradycyjnie oraz elektronicznie,
  • uczniowie przygotowywali komiksy na temat wybranej książki (Zadanie polegało na tym, aby przygotować krótki komiks wykorzystując książkę, do której chcieliby się przenieść. Można było wykorzystać fragment książki i na tej podstawie stworzyć komiks lub na podstawie książki stworzyć własną historię).

Działania na języku polskim i informatyce w klasie 7:

napisanie (po zapoznaniu się z nową formą wypowiedzi) rekomendacji wybranej przez siebie książki (blurb), zaprojektowanie okładki książki i umieszczenie na jej tylnej stronie zredagowanego blurba. Projektując okładkę uczniowie, korzystali  z rozbudowanego narzędzia do tworzenia prezentacji  Crello. Oto prezentacja wybranych prac uczniów.

Działania na język angielskim i informatyce w klasie 7:

• uczniowie poznali słownictwo i frazy związane z podróżowaniem,
  • tworzyli i prezentowali dialogi w parach,
  • uczniowie przygotowali komiksy na wybrany temat: w mieście, na lotnisku i w hotelu,
  • wszystkie prace zostały zaprezentowane i omówione na lekcji.

Prezentacja wybranych prac uczniów >>GALERIA<<

Działania na języku niemieckim w klasie 6:

• - uczniowie zapoznali się z niemiecką bajką "Die kleine Raupe nimmersatt",
  • - sami w grupach stworzyli swoją wersję bajki,
  • - efekty pracy zaskoczyły uczniów, przyniosły spore korzyści językowe, a sami uczniowie mają piękną pamiątkę na lata- wspólnie stworzoną książkę w języku niemieckim.

Działania na języku polskim w klasie 6:

• Lekcja poświęcona historii książki,
  • wspólny projekt edukacyjny: Historia książki - prezentacja multimedialna,  Jak powstaje książka? - prezentacja multimedialna.

Działania na plastyce w klasach 4-7:

- Uczniowie wykonali plakat ulubionej książki.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wkład pracy w projekt.

Uczniowie szkół podstawowych!
ZM GOAP zaprasza do udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Ziemi

Zgłoszenia należy przesyłać do 4 maja br. włącznie. Zdjęcie prac i wiersz-rymowankę wraz z podpisanym przez rodzica/opiekuna prawnego formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w wiadomości prywatnej na fanpage GOAP na Facebooku.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu oraz Formularzem zgłoszeniowym.

Uczniowie klasy 6a realizowali lekcję- Jak trenować myślenie? -Celem tego projektu było kreatywne rozwiązanie problemów i przygotowanie przyjęcia urodzinowego przy użyciu rekwizytów dostępnych w domu. Zakończenie pracy uczniów stanowi zakończenie opowiadania o zapomnianych urodzinach. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłami.

KONKURS

Regulamin https://esa.nask.pl/uploads/2021/03/Regulamin_konkursu_ESA_dla_OSE.pdf

Zgoda na przetwarzanie danych https://esa.nask.pl/uploads/2021/03/Zgoda-na-przetwarzanie-danych-Uczestnika.pdf

Razem na Święta

Wyniki konkursu "Internet - Twój wróg czy przyjaciel"

1 miejsce - Ozdoba Zuzanna

2 miejsce - Przymuszała Adam

3 miejsce - Zając Agata

Wyniki konkursu " Zima jak w bajce

1 miejsce - Romaszkiewicz Ola 4a

2 miejsce - Piotrowska Maja 4a

3 miejsce - Wiśniewska Adrianna 7a;

Wyróżnienie dla Łozińskiej Doroty 4

Konkurs na kartkę świąteczną

1 miejsce Julia Górecka kl 4a

2 miejsce Szymon Kubaś kl 4a

3 miejsce Zuzanna Gawałek kl 6a

Gratulujemy !!!

Po powrocie do szkoły na wyróżnionych czekają upominki

Konkurs "Polska Niepodległa 2020"

1 miejsce Julia Górecka kl 4a

2 miejsce Oliwia Bryll kl 4b

3 miejsce Lilianna Moczko 7a

Nadia Swędrzyńska 6a

Gratulujemy

Świąteczne lekcje na języku anielskim

Nasza szkoła, a dokładnie uczniowie klasy VII biorą udział w wymianie językowej ze szkołą w Niemczech- Grundschule Rackwitz, niedalesko Lipska.

Sam projekt potrwa cały rok szkolny, a zaplanowane aktywności będą rozłożone na kilka miesięcy.
Do tej pory udało nam się nawiązać pierwszy kontakt za pomocą wideokonferencji przez Skype.

www.dropbox.com/s/xq30n9ovjrqg3f7/Erasmus%20Skype.mp4?dl=0

Aktualnie uczniowie klasy VII przygotowują krótki film z życzeniami świątecznymi dla uczniów z Lipska. W planach jest jeszcze zapoznanie  się z systemem edukacyjnym w Niemczech i Polsce, a także wirtualne poznanie miast partnerskich.
Projekt zakończy się wymianą listowną. Sam projekt z pewnością przyczyni się do rozwoju umiejętności językowych uczniów, rozwinie wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego i zwiększy motywację i chęć do nauki języka obcego.

Zakończył się konkurs Mikołajkowy,  Gratulujemy uczestnikom

Oto wyróżnione zdjęcia i film

W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas czwartych przgotowali prezentacje pt. "My Room", w której zaprezentowali swoje umiejętności językowe i umiejetnośc tworzenia prezentacji.

MY ROOM 1

MY ROOM 2

MY ROOM 3

Wymiana językowa

Grupa pani Mikulak (klasa 7) rozpoczęła dzisiaj wymianę międzyszkolną z uczniami z niemieckiej Szkoły Podstawowej w Rackwitz (koło Lipska). Jesteśmy po pierwszej lekcji przeprowadzonej przez Skype. Było dużo radości, nowych słów. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności językowe.